Valiliğin Talimatıyla Ankara 29 Ekim’de 15 Temmuz’u Anacak!

0
514

Cumhuriyet’in 96’ncı Kuruluş Yıldönümü için Ankara’da skandal bir olaya imza atıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın talimatıyla, 29 Ekim günü, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anması yapılacak.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre Ankara Valisi Vasip Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü okullarda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anması yapılması için talimat verdi. Resmî yazı ile yayınlanan talimata göre, AKP’nin propagandasının yapılacağı “Vatan sevgisine engel yoktur” adlı Gölge Oyunu okullarda oynatılacak.

Okullara gönderilen resmî yazı ise şu şekilde:

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın talimatıyla, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında, “Vatan Sevgisine Engel yoktur” isimli gölge oyunu 28 Ekim 2019 günü saat 14:00’da Yenimahalle İlçesi Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda valilik ve milli eğitim müdürlüğü oluruyla sergilenecektir. Bu kapsamda okulunuzda/kurumunuzda duyurulması, programa öğrenci, öğretmen ve tüm velilerin katılımın sağlanması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması ve bu süreçte görevlendirilen okulunuz, kurumunuz, yönetici ve öğretmenlerine imza karşılığı görevlendirme emrinin tebliğ edilmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim” denildi. Resmi talimatta ayrıca oyunu sergileyecek olan kafilenin Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde konaklayacağı da bildirildi”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.