Yandaş A Haber, Halk Ekmek kuyruklarına “algı” dedi: “Ekmek, kuyruk oluşsun diye bilerek geciktiriliyor”

0
69

Yandaş A Haber, halkın yoksulluğu ile dalga geçiyor. Kanal, Halk Ekmek büfeleri önünde oluşan kuyruklar için “algı oluşturuluyor” yorumunu yaptı. Haberde, ekmeklerin geç getirilmesiyle kuyrukların bilerek oluşturulduğu ifade edildi.

A Haber’de, İstanbul Bağcılar’da bir vatandaşın Halk Ekmek’e ait aracın gecikmesi üzerine çektiği bir video yayınlandı. Vatandaşın “Kuyruk oluştuktan sonra ekmek getiriyorlar” ifadeleriyle servis edilerek haberde, “‘Yapılmak istenen algı ise çok basit. İnsanlar ucuz ekmek için alsın diye kuyruğa giriyor’ mesajı veriliyor” denildi.

Sosyal medyada yayınlanan ve bir vatandaşın çektiği görüntüde, Bağcılar Yüzyıl Mahallesi’ndeki Halk Ekmek büfesine saat 14.00’te gelmesi gereken ekmeğin saat 15.19’da geldiği anlatılıyor.

Görüntüleri çeken kişi, ekmek almak isteyen insanların büfe önünde 100 metreden fazla kuyruk oluşturduğunu belirterek, görevlilerin ekmeğin geç gelmesine gerekçe olarak araç arızası ve trafiği öne sürdüğünü anlattı.

Görüntüleri haberleştiren A Haber, “‘İnsanlar ucuz ekmek için alsın diye kuyruğa giriyor’ mesajı veriliyor” dedi. Haberde ayrıca, Halk Ekmek A.Ş’nin kapasitenin altında üretim yaptığını ve servis saatlerinin geciktirildiği iddiaları da yer aldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.