Yandaş yazar Erdoğan’dan istedi: “Okullarda Darwin, Sartre değil Bedüizzaman okutalım”

0
209

Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ülkenin pek çok şehrinde öğrencilere “motivasyon” seminerleri vermek için okullara çağrılan yandaş Yeni Akit yazarı Ali Erkan Kavaklı, okullarda Darwin, Sartre yerine Bedüizzaman okutulması çağrısı yaptı.

Okullara giderek öğrencilere seminerler veren yandaş yazar Kavaklı, eğitim müfredatı konusunda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Erdoğan’a bilimden uzaklaşma çağrısında bulunduğu “Mahzun Cumhurbaşkanımıza teşekkür Bilim, sanat, irfan ve hikmet insanı yetiştirmek için” başlıklı yazısında Kavaklı, “Fen bilgisi, fizik, kimya, biyoloji, hayat bilgisi, coğrafya kitapları materyalist ve ateist bakış açısı ile yazdırılıyor. MEB bunu seyrediyor, düzeltmek için kılını kıpırdatmıyor.” diyerek “Maddeci anlayış kamil insan yetiştiremez.” iddiasında bulundu.

Yandaş yazar konuyla ilgili yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Maddeci Aguste Comte, inkârcı Darwin, varoluşçu Jan Paul Sartre, din halkların afyonudur diyen Karl Marks Batı kültürünün öncüleri, kurucuları ve mimarları. Kiliseyi ve dini düşman ilan ettiler. Seküler ve maddeci bir eğitim anlayışı geliştirdiler.

(…) Maddeci, inkârcı, din karşıtı, evrimci, sadece dünya hayatının imarını hedefleyen bir eğitim anlayışı erdemli ve kâmil insan yetiştiremez.

Biz erdemli, olgun, kâmil insan yetiştiren medeniyetin çocuklarıyız. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli, Hacı Bayram Veli, İmam Gazali, İbn Sina, İbn Rüşd, İbn Haldun, Bediüzzaman, Ahmedi Hani, Prof. Fuat Sezgin bu medeniyetin evlatları.

Kıtaları ve gönülleri fetheden medeniyetin evlatları, kendi kültür ve medeniyetini yeniden keşfetmeli, geçmişten ilham alarak geleceğin fethine çıkmalı.

Yeni bir başlangıç için Vira Bismillah!..”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.