Yaşamak için öz savunma hakkını kullanan Çilem Doğan’ın 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı

0
187

Yaşamak için öz savunma hakkını kullanarak evli olduğu Hasan Karabulut’u öldürmek zorunda kalan Çilem Doğan’ın 15 yıllık hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı.

Adana’da kendisine şiddet uygulayan ve fuhuşa sürüklemek isteyen evli olduğu Hasan Karabulut isimli erkeği öldürmek zorunda kalan, bu sebeple de 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Çilem Doğan için Yargıtay kararını verdi.

Ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Doğan, ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimleriyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay tarafından cezası kesinleştirilene kadar 50 bin lira kefaletle serbest bırakılmıştı. Öldürdüğü eşinin ailesiyse karara itiraz etmiş, mahkeme de bu itirazı reddetmişti.

Yargıtay, Doğan’ın cezasını onadı. Bu kararın ardından, Eylül 2016’da tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Doğan bir kez daha hapse girecek.

Onanan cezasını değerlendiren Doğan, kısa bir mektup yazarak, “Erkek adaletten bir şey beklemedik, beklemiyoruz. Yine bizi yanıltmadı. Biz kadınlar “kirpiğimiz yere düşmesin” diye omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz. Kızım Mina Su siz kadınlara emanet. Kadın mücadelesi kazanacak” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.