Yine Ruhsatsız Tarikat Yurdu Yine Yangın

0
582

Aydın’da, Süleymancılara ait bir tarikat yurdunda yangın çıktı.

Tarikata ait “Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği”nin ortaokul ve lise öğrencilerinin kaldığı 4 katlı binasının çatı katında henüz belirlenemeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Yangını farkeden mahalle sakinlerinin uyarısı üzerine binadaki öğrenciler dışarı çıkarılarak kurtarıldı. Çatının tamamını saran alevler, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, yurtta yangın merdiveninin olmadığı öğrenildi.

Yaklaşık 10 yıldır faaliyette olduğu belirtilen öğrenci yurdunun işletme ruhsatının da olmadığı iddia edildi. Tabelası olmayan yurttan yangın sırasında tahliye edilen öğrencilerin bir anda kayıplara karışması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Derneğin Başkanı Emin Korkut yaptığı açıklamada, “Buradaki öğrenci velilerine kiraya verdik. Tabi ki biz olayın vâkıfı değiliz. Ben de şimdi geldim. Allah’a şükür can kaybımız yok. Araştırması yapılacak ne olduğu sonra ortaya çıkacak. Klima motorundan çıktığı söyleniyor yangının. Burası LGS, küçük öğrenciler ve köylerdeki çocukların barındığı nokta oldu.” diye konuştu.

29 Kasım 2016 tarihinde de Adana’nın Aladağ ilçesinde yine aynı tarikata ait Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda çıkan yangında 11’i çocuk 1’i eğitmen 12 kişi hayatını kaybetmiş, 24 öğrenci ise yaralanmıştı.

Kaynak: BirGün Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.