Gezi Korkusu Bitmiyor: Yine Sarı Yelekliler Üzerinden Gezi Tehdidi

0
759

Devlet Bahçeli’nin ardından, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de Sarı Yelekliler üzerinden Gezi Direnişi’ne atıfta bulunarak tehdit etti.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, bir basın emekçisinin Fransa’daki Sarı Yelekliler’e ilişkin sorusu üzerine, eylemciler arasında PKK, DHKP/C, FETÖ ve diğer örgüt mensuplarının yer aldığını söyledi.

Destici, “Biz, Gezi olaylarını yaşadık. Hiç kimse aklından Gezi ve benzeri bir eylemi geçirmemeli. Sarı yeleklilere özenmemeli. Milletimiz, devletimiz, Gezi ve 15 Temmuz’da hangi cevabı vermişse, Gezi veya 15 Temmuz özentisi içine girenlere de onun misliyle cevap verecek güçtedir. Bizim de tavsiyemiz hiç kimsenin onlara özenmemesidir ama haklı taleplerin dile getirilmesi de çok doğaldır. Haklı talepleri dile getirdi diye geçmişi ve mazisi milli iradenin yanında olanlar da hedef haline konulmamalıdır. Bu ikisinin birbirine karıştırılmaması gerekir.” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de geçtiğimiz gün yaptığı yazılı açıklamada “Fransa’yı saran sarı yelek terörü gibi Türkiye için yeni bir kurgu planı yapanlar, yeni bir Gezi düşü kuranlar varsa kuşku yok ki pişman olacaktır.” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.