Yoksullar koronadan ölsün, ‘imtiyaz’ sahibi insanlar ise aşılansın: Covid-19 aşısında torpil dönemi!

0
276

Koronavirüs nedeniyle yoksullar ölüme terkedilirken yoğun bakım yataklarının “imtiyazlı” insanlara ayrılması haberlerinden sonra şimdi de aşı konusunda önceliğin “torpilli” insanlara verildiği bilgisi paylaşılıyor.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sağlıkçı olmayan ve şu an aşılanacak grupta da olmayan kişilere Covid-19 aşısı yapıldığı bildirildi. Hastane yönetimine iddialar ile ilgili sorulan sorular ise yanıtsız bırakıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya yaptığı açıklamada, “Sadece önceki gün Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı hastanelerde aşılama kapsamında olmayan 30’a yakın kişi aşılandı. Bu kişiler sağlık çalışanı değil ve şu an aşılama kapsamında olan 85 yaş üstü kişiler de değiller. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde de aynı durum söz konusu. Yine orada da sağlıkçı olmayan ve aşılama kapsamında bulunmayan kişilere Covid-19 aşısı yapılıyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.