”Yurttaş Girişimi” Üyelerine Soruşturma

0
713

Türkiye’nin Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı” operasyonu sonrası, operasyonun durdurulmasına ilişkin dönemin milletvekillerine mektup gönderen “Yurttaş Girişimi” üyeleri hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

Aralarında eski bakan, oyuncu, yazar, yönetmen ve gazetecinin bulunduğu 170’den fazla isim, Afrin’e yönelik saldırıların durdurulmasını talep eden ortak bir mektubun altına imza atarak, başta AKP’li milletvekilleri olmak üzere Meclis’teki tüm vekillere göndermişti.

Mektup yollayanlar arasında eski bakanlar Fikret Ünlü, Ertuğrul Günay ve Ziya Halis’in yanı sıra Zülfü Livaneli, Gülriz Sururi, Genco Erkal, Halil Ergün, Hasan Cemal, Ayşe Hür, Rakel Dink, Lale Mansur, Suavi, Tarhan Erdem gibi isimler de yer alıyordu.

Diken’den Kemal Göktaş’ın haberine göre, mektubun kamuoyuna yansımasından aylar sonra A Haber tarafından yayınlanan “170 İmza ile İkinci Bildiri Skandalı” başlıklı haber de dosyaya konuldu. Soruşturma kapsamında bazı isimlerin Terörle Mücadele Şubesi’ne çağrılarak ifadelerinin alındığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.